
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Brass |
| Pitch | 2 mm |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 2 mm |
| Housing Material | Nylon |
| Stack Height | 7.7 mm |
| Mounting Angle | Straight |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12058
Ext.Price$0.12058
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12058 | $0.12058 |
| 10 | $0.06029 | $0.60290 |
| 50 | $0.05397 | $2.69850 |
| 100 | $0.04831 | $4.83100 |
| 500 | $0.04197 | $20.98500 |
| 1000 | $0.03647 | $36.47000 |
| 3000 | $0.03475 | $104.25000 |
| 5000 | $0.03312 | $165.60000 |
| 10000 | $0.03116 | $311.60000 |
